Rubriky:

MS 2014

Scolari by podle budoucího šéfa fotbalového svazu měl zůstat koučem Brazílie

12. července 2014 11:57 - Sao Paulo

Brazilský trenér Luiz Felipe Scolari by měl podle budoucího prezidenta domácí fotbalové federace Marca Pola del Nera zůstat u národního týmu i přes debakl 1:7 v semifinále mistrovství světa s Německem. Zaslouží si to podle něj za předchozí úspěšné měsíce u mužstva.

 

Ruben Sprich, Reuters

„Z mého pohledu zůstává. Co se stalo (v zápase s Německem), to byla taktická chyba, to byl ten problém. Ale chyby děláme všichni, může se to stát každému," řekl nynější viceprezident svazu, který příští rok v dubnu vystřídá současného šéfa Josého Mariu Marina.

Setrvání si podle Del Nera bývalý kouč Chelsea či Portugalska zaslouží kvůli předchozím 19 měsícům, ve kterých z 28 zápasů s týmem prohrál jen tři. „Důležité je, že odváděl dobrou práci. Příprava byla dobrá, máme základ, na kterém stavět," řekl Del Nero.

Scolari, který dovedl v roce 2002 Brazílii k pátému a zatím poslednímu titulu mistrů světa, dosud o svých plánech nechtěl hovořit. Stojí proti němu fanoušci, ale třeba i budoucí viceprezident svazu Delfim Peixoto, který o současném kouči prohlásil, že je břemenem a ostudou.

Brazilce dnes od 22:00 SELČ čeká zápas o třetí místo s Nizozemskem.

ČTK

Měl by kouč Luiz Felipe Scolari pokračovat na lavičce Brazílie i po skončení MS?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..