Rubriky:

MS 2014

Vybaví se mu jen oslavy. Kramer si kvůli otřesu mozku nepamatuje finále s Argentinou

14. července 2014 09:09 - Rio de Janeiro

Zatímco většina německých fotbalistů bude do konce života vzpomínat na triumf nad Argentinou ve finále mistrovství světa, záložník Christoph Kramer si zřejmě bude muset pustit zápas ze záznamu, aby měl také nějaké vzpomínky. Kvůli otřesu mozku totiž musel už v první půli střídat a později připustil, že si většinu finále nevybavuje. Kramer přitom těsně před rozhodujícím duelem nahradil v základní jedenáctce Nationalelf Samiho Khediru, který se zranil při rozcvičení.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

Defenzivní záložník Mönchengladbachu však vydržel na hřišti jen půl hodiny. Po bodyčeku od protihráče Ezequiela Garaye přímo do hlavy byl natolik otřesen, že nemohl pokračovat. Dokonce si prý většinu finále ani nepamatuje v důsledku otřesu mozku.

"Moc si toho nevybavuji, ale to vůbec nevadí. Hlavně, že si budu pamatovat oslavy vítězství," řekl Kramer novinářům. "Hlavně bych chtěl popřát babičce k narozeninám," dodal.

Na turnaji byl Kramer druhým hráčem, který utrpěl otřes mozku. V utkání s Anglií se podobně zranil uruguayský reprezentant Álvaro Pereira, který tehdy odmítl střídat a pokračoval ve hře, čímž podle lékařů ohrozil svůj život. Také Kramer se pokusil vrátit do hry, ale po několika minutách pochopil, že to dále nepůjde a nechal se vystřídat.

Místo něj přišel na hřiště André Schürrle, který nakonec připravil rozhodující gól pro dalšího střídajícího hráče Maria Götzeho. "Je to nejlepší den mého života. Musím brečet, protože o tomhle jsem vždycky snil. Pořád nemohu uvěřit tomu, že je to pravda," prohlásil záložník Chelsea Schürrle. "Už se těším na oslavy s fanoušky v Berlíně," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..