Rubriky:

MS 2014

Živě

Cíl nesplněn. Děkujeme, končíte. Scolari odchází z pozice trenéra brazilských fotbalistů

15. července 2014 07:13 - Rio de Janeir

Spekulovalo se o tom od drtivé semifinálové porážky s Německem. Teď trenér Luiz Felipe Scolari vskutku jako trenér brazilských fotbalistů skončil. V noci na dnešek to oznámila tamní fotbalová konfederace.

 

Ruben Sprich, Reuters

"Scolari a jeho spolupracovníci si zaslouží náš respekt a díky," prohlásil předseda Brazilské fotbalové konfederace (CBF) José Maria Marin. Dodal, že poděkování mu patří i přes to, že jím vedený fotbalový tým nedokázal doma na MS naplnit nejvyšší cíl Brazílie, tedy vyhrát šampionát. Kanárci obsadili čtvrtou příčku.

Pětašedesátiletý Scolari je druhým nejúspěšnějším trenérem v historii mistrovství světa. Během tří účastí zažil 14 vítězných zápasů. Jen Helmut Schön si v letech 1964 až 1978 připsal s Německem o dvě výhry více.

Brazilská média spekulují, že by Scolariho mohl nahradit Vanderlei Luxemburgo, který už národní tým vedl dva roky po MS v roce 1998, Tite, bývalý trenér juniorských reprezentací Alexandre Gallo či Muricy Ramalho. Spekulovalo se i současném trenérovi Chelsea Josém Mourinhovi.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..