Rubriky:

MS 2014

Brazílie řeší náhradu za Scolariho, zřejmě se dohodne s Dungou

19. července 2014 09:23 - Rio de Janeiro

Někdejší kapitán brazilské reprezentace a její kouč v letech 2006 až 2010 Dunga by se mohl vrátit na lavičku národního mužstva kanárků, kde by nahradil Luize Felipeho Scolariho. Podle agentury Reuters probíhají mezi Dungou a svazem intenzivní jednání. Brazilci by rádi vyřešili otázku nového kouče do úterý.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

K návratu na lavičku pořadatelské země nedávno proběhlého mistrovství světa má Dungovi pomoci i přátelství s Gilmarem Rinaldim, jenž byl ve čtvrtek jmenován novým generálním manažerem brazilské reprezentace. Dunga s Rinaldim byli členy týmu, který v roce 1994 ovládl mistrovství světa.

Padesátiletý Dunga, vlastním jménem Carlos Bledorn Verri, má ve své sbírce i stříbro z MS 1998 a z olympijských her v roce 1984. Brazílii coby trenér dovedl v roce 2007 k vítězství na jihoamerického šampionátu Copa América a o dva roky později v Poháru FIFA. Na olympiádě v Pekingu získali jeho svěřenci bronz. Po šampionátu 2010 v JAR, kde Brazilci vypadli po prohře s Nizozemskem ve čtvrtfinále, byl propuštěn.

Scolari, jenž s národním týmem slavil v roce 2002 světový titul, odstoupil tento týden poté, co na mistrovství světa před domácími fanoušky nedokázal splnit medailové ambice. Brazílie na turnaji skončila coby horký favorit čtvrtá.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..