Rubriky:

MS 2018

Jednou a dost! Elitní německý rozhodčí už si na světovém šampionátu nezapíská

4. července 2018 19:01 - Mnichov/Moskva/Praha

Maloval si, že by mu mohlo být svěřeno i finále světového šampionátu v Rusku, fotbalová generalita z FIFA však jeho sny rázně uťala. Uznávaný německý sudí Felix Brych, jenž například loni řídil finále prestižní Champions League mezi Realem Madrid a Juventusem či v roce 2014 finále Evropské ligy Sevilla - Benfica, po osmifinále MS balí kufry. Podle informací deníku Bild je mezi pěticí rozhodčích, které už FIFA v závěru turnaje neplánuje nasadit.

 

Mariana Bazo, Reuters

Tvrdé KO pro renomovaného arbitra! Spolu s krajany na čarách Markem Borschem a Stefanem Luppem v Rusku dostal šanci jen v jednom duelu. Brych v něm upřel Srbům penaltu po faulu dvojice Lichtsteiner, Schär na Aleksandara Mitroviče ve vápně a srbskému kanonýrovi dokonce odpískal útočný faul. Srbové pak gólem v poslední minutě prohráli 1:2 a jejich rozlícené vedení podalo proti výkonu německých rozhodčích protest.

Dvaačtyřicetiletý Brych, právník z Mnichova, přitom cestoval na šampionát s velkými ambicemi. Jeho případnému nasazení při vyvrcholení turnaje teoreticky „nahrálo" i vyřazení německých obhájců titulu už v základní skupině. Podle tvrzení Bildu je však už Brych na cestě do Bavorska.

Spolu s ním dostali „červenou kartu" z 36 rozhodčích na šampionátu rovněž Joël Aguilar z Ekvádoru, Polák Szymon Marciniak, Ravšan Irmatov z Uzbekistánu a Francouz Clément Turpin. Další selekce sudích proběhne po čtvrtfinálových zápasech.

„Přes pochopitelnou frustraci, je nepravděpodobné, že by se Brych rozhodl na mezinárodní scéně skončit," píše německý bulvární deník. Připomíná v této souvislosti, že právě mnichovská Allianz Arena je jedním ze 12 stadiónů, na nichž se za dva roky uskuteční evropský šampionát. „A na něm Brych rozhodně nebude chtít chybět," míní Bild.

mm, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..