Po Francii slaví i Belgie. Brazílie pláče, Neymar a spol. jedou z MS domů

pan, vapČTKSport.cz

První semifinalisté fotbalového MS v Rusku jsou jasní - Francie a Belgie. Jako první se mezi čtyři nejlepší dostali Francouzi, když zvítězili nad Uruguayí 2:0. Belgie pak zdolala Brazílii 2:1. Oba postupující evropské celky se v úterý střetnou ve vzájemném souboji. Fanoušci Kanárků pláčou. Po Portugalci Cristianu Ronaldovi a Argentinci Lionelu Messim jede domů další velké eso - Neymar.

Belgičan Kevin de Bruyne se raduje. V zápase s Brazílií právě zvýšil na 2:0.

Uruguay se v Nižném Novgorodu musela obejít bez svého nejlepšího střelce Edinsona Cavaniho, který nestihl doléčit zranění lýtka.

Kanonýra Paris St. Germain v základní sestavě nahradil Cristhian Stuani, ale stejně jako další útočník Luis Suárez se neprosadil.

Svěřenci Didiera Deschampse si zahrají semifinále poprvé od roku 2006, kdy získali stříbro.

V Nižním Novgorodu pět minut před pauzou otevřel skóre hlavou Raphaël Varane po centru Antoina Griezmanna. Ten po hodině hry zvýšil po hrubé chybě brankáře Fernanda Muslery. Uruguay na ruském šampionátu klopýtla poprvé po předchozích čtyřech výhrách.

Belgičané poslali domů největšího favorita Brazílii. "Rudí ďáblové" v Kazani porazili pětinásobné světové šampióny dvěma brankami v první půlhodině 2:1 a poprvé od roku 1986 a celkově podruhé postoupili na MS do bojů o medaile.

"Rudé ďábly" poslal ve 13. minutě do vedení jedenáctým vlastním gólem letošního světového šampionátu Brazilec Fernandinho a pojistku přidal v 31. minutě po rychlém brejku Kevin de Bruyne. V 76. minutě už jen snížil střídající Renato Augusto.

Brazílie utrpěla první porážku po 15 zápasech a od triumfu v roce 2002 na mistrovství světa počtvrté za sebou zůstane bez medaile. Historicky nejúspěšnější celek MS potřetí z posledních čtyř šampionátů skončil ve čtvrtfinále. Belgie naopak vyhrála i pátý duel na turnaji a protáhla sérii bez porážky na 24 utkání