Rubriky:

MS 2018

Živě

Reprezentanti rozdávají radost dětem, do nemocnice se vypravili Vaclík a Gebre Selassie

5. října 2016 18:31 - Praha

Malí pacienti byli nadšení. Čeští fotbaloví reprezentanti pokračují v nedávno obnovené tradici a také v rámci přípravy před blížícími se zápasy kvalifikace mistrovství světa navštívili děti ve Fakultní nemocnici Motol. Na pediatrické klinice tentokrát s dárky zavítali brankář Tomáš Vaclík a obránce Theodor Gebre Selassie.

 

FAČR

Oba hráči za dětmi do nemocničního zařízení vyrazili vůbec poprvé a shodli se, že jim charitativní akce přinesla velmi nevšední zážitek. Vaclík s Gebre Selassiem navázali na Tomáše Kalase a Milana Škodu, kteří v Motole byli v září.

„Je smutné vidět děti v nemocnici, ale na druhou stranu si uvědomíme, že život není jen o sportu a fotbalu. Mezi děti jsem zavítal moc rád, ony samy byly překvapeny, že jsme přišli. Klidně bych tam zůstal i déle," uvedl Gebre Selassie, sám otec syna Noeho.

Vaclík, jemuž v osobním životě dělá radost dcerka Nicole, mluvil podobně. „Tady si člověk uvědomí, co je v životě opravdu nejpodstatnější. Zdraví je nejdůležitější a není to žádná fráze. Bylo pěkné děti potěšit reprezentačními dárky a zároveň to nejmenší, co jsme pro ně mohli vůbec udělat," řekl Vaclík.

Setkání se zázračnou holčičkou

Pro Gebre Selassiho znamenalo v Motole nejsilnější zážitek setkání s dívkou, jež má problémy se zrakem. „Ta holčička je kvůli tomu naprosto facscinována různými zvuky - především zvuky ptáků a vážek. Ukazovala nám, jak je umí napodobovat a přesně vypískávat. Nikdy jsem nic podobného neslyšel a bylo to pro mě neuvěřitelné," líčil Gebre Selassie po návštěvě dětského oddělení motolské nemocnice.

Česká fotbalová reprezentace při charitativních akcích, mezi které spadají i návštěvy FN Motol, spolupracuje s Nadačním fondem mládežnického fotbalu. V něm působí bývalí i současní reprezentanti: Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Tomáš Rosický, Michal Kadlec, Marek Suchý a Tomáš Sivok.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..