Rubriky:

MS 2018

Pellé nepodal trenérovi ruku. Italové s ním zatočili, fotbalista žádal o odpuštění

7. října 2016 12:38 - Turín

Italský fotbalista Graziano Pellé byl vyřazen z italské reprezentace, protože po střídání ve čtvrtečním utkání se Španělskem odmítl podat ruku trenérovi Giampieru Venturovi. Italská federace hráče okamžitě poslala zpět do čínského Šantungu, takže nebude k dispozici pro nedělní zápas kvalifikace mistrovství světa s Makedonií.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Ventura stáhl Pellého ze hry v 59. minutě krátce poté, co se Španělsko ujalo vedení. Kouč k němu viditelně natahoval ruku, aby si s hráčem plácl, ovšem útočník kolem něj naštvaně prošel a dělal, že ho nevidí.

Po utkání se na sociálních sítích omlouval. "Bylo to nepřijatelné chování a je správné, abych za svou velkou chybu přijal odpovědnost a následky. Musím žádat o odpuštění," napsal Pellé.

Nyní bude záležet na Venturovi, zda ho zařadí do příští nominace. Pro hráče však našel pochopení. "Byl naštvaný. Myslím, že ani ne tak kvůli tomu střídání, ale kvůli tomu, jak jsme do té doby hráli," řekl Ventura. "Nedělá se to, ale v tak vypjatých zápasech se to stává. Když se omluví, rádi mu odpustíme. Jinak je to správný chlap," uvedl kapitán Gianluigi Buffon.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..