Chorvatsko s Kosovem dnes dohrají přerušenou kvalifikaci MS

Záhřeb

Fotbalisté Chorvatska a Kosova dnes v Záhřebu dohrají zápas kvalifikace mistrovství světa, který musel být v sobotu kvůli podmáčenému hřišti přerušen. Rozhodčí duel v hustém dešti ukončil zhruba v polovině prvního poločasu za stavu 0:0, ve 14:30 bude utkání od 22. minuty pokračovat. Oznámili to zástupci chorvatské fotbalové federace.

Zleva Enis Alushi z Kosova a Chorvat Luka Modrič.

"Měli jsme na paměti, že by bylo nemožné najít v nabitém kalendáři jiný volný termín, proto se zástupci obou zemí, FIFA a UEFA dohodli, že budeme v utkání pokračovat v neděli od 22. minuty, kdy bylo přerušeno," uvádí se na webu chorvatského svazu. Oba týmy musí nastoupit ve stejné sestavě, jaká byla na hřišti v době přerušení.

Chorvatsko figuruje před dohrávkou ve skupině I na druhém místě o bod za Ukrajinou, Kosovo je poslední. Pouze první místo zajišťuje přímý postup na šampionát v Rusku.