Rubriky:

MS 2018

Fotbalové utkání ČR - Německo bude mít kvůli fanouškům dohru

4. září 2017 17:14 - Berlín/Praha
(Aktualizováno: 4. září 2017 19:11)

Německá policie po pátečním fotbalovém utkání mezi Českou republikou a Německem (1:2) v Praze, které nacistickými pozdravy a zpěvem písní s nacistickým podtextem narušovala skupina asi 200 německých fanoušků, identifikovala 13 výtržníků. Všichni podle dosavadního vyšetřování patří k příznivcům východoněmeckého klubu Dynamo Drážďany, napsala agentura DPA. Incidentem se vedle Německého fotbalového svazu (DFB) zabývá i mezinárodní federace FIFA, naopak česká policie podle informací DPA záležitost neprošetřuje.

 

David W Cerny, Reuters

Policie v Německu identitu neukázněných fanoušků zjišťuje na základě pořízených videozáběrů a fotografií. Uvedla také, že ještě před zápasem zabránila vycestovat z Německa do Česka sedmi výtržníkům, které zastavila u hranic na dálnici mezi Drážďany a Prahou.

Podle manažera německého národního týmu Olivera Bierhoffa se výtržníci ke vstupenkám na stadión v pražském Edenu dostali mimo oficiální prodejní kanál DFB. Prezident německého svazu Reinhard Grindel k tomu řekl, že v zemích jako San Marino či právě Česko není možné zaručit kontrolovaný prodej vstupenek.

"Problémy jsou kvůli naprosto volnému prodeji v Česku," řekl Grindel, který odpovědnost DFB odmítá. Dodal, že DFB prosadila vlastní systém prodeje vstupenek, aby mohla vstup fanoušků na stadiony kontrolovat. O tom, zda by sankcím mohl čelit i DFB, odmítl spekulovat.

Právě páteční zkušenost z Prahy Grindela vede k tomu, aby se podmínky vstupu na evropské stadióny zpřísnily. Chce proto o hledání řešení jednat s dalšími evropskými svazy, využít k tomu plánuje nadcházející schůzku vedení UEFA, která se uskuteční 20. září.

Zatím je podle DPA nejasné, zda incident z Prahy bude FIFA vyšetřovat. Mezinárodní federace totiž nejdříve chce prověřit oficiální zprávu z utkání a teprve poté by mohla uvažovat o možných sankcích.

Naopak Grindel je již nyní přesvědčen, že typ fanoušků, kteří v Praze svým neonacistickým chováním narušili zápas, je třeba z fotbalu vytěsnit. "Patří tohle k fandění, nebo ne?" položil si Grindel v nedělním rozhovoru s televizí SWR otázku. "Podle mě ne," dodal s tím, že je nutné jim ukázat červenou kartu. Grindel podle agentury SID očekává, že výtržníci, které označil ta pravicové radikály a neonacisty, budou trestně stíhaní.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..