Rubriky:

MS 2018

Přijde změna v brance. Jarolím navnadil Koubka s Pavlenkou

4. října 2017 15:39 - Praha/Baku

Žádné velké změny v sestavě během závěru neúspěšné kvalifikace nečekejte. Mezi tyčemi k ní ovšem dojde. „Pavlenka i Koubek se tlačí na pozici jedničky. Možná by si šanci zasloužili, uvidíme...“ naznačil trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím při zveřejnění nominace. „Do hry by se měl dostat jeden z brankářů, kteří zatím ve skupině nechytali. A nejspíš i jeden nový hráč do pole,“ hodil kouč před odletem do Baku rukavici především náhradním gólmanům, kteří až dosud kryli záda Tomáši Vaclíkovi.

Sport.cz

Brankář Basileje byl jednou z mála jistot, kterou Češi v marném boji o světový šampionát měli. Poslední zápas v Severním Irsku ovšem Vaclíkovi nevyšel a vyvstala otázka, zda nezkusit také někoho jiného. Vždyť Jiří Pavlenka jako mistr české ligy se Slavií chytá od léta v Brémách bundesligu a Tomáš Koubek jen chvíli po něm zamířil ze Sparty v Čechových stopách do francouzského Rennes.

„Tomáš přece podával v celé kvalifikaci skvělé výkony a díky němu jsme měli do poslední chvíle šanci a mohli v Belfastu hrát o postup," zastává se kolegy dost důrazně Tomáš Koubek. „Z Basileje má spoustu zkušeností s Ligou mistrů, což je nejlepší soutěž. A v ní moc hráčů nemáme... My s Jirkou teprve získáváme zkušenosti," dodává.

Vaclíka nikdo neodepisuje

Čechova nástupce Vaclíka zatím samozřejmě nikdo neodepisuje. „Sestava není otázka pro nás. Domluva o nominaci do zápasů zatím není, teprve se uvidí. Já se cítím v Brémách dobře a dělám maximum, abych mohl chytat i za reprezentaci," líčí Jiří Pavlenka.

V Německu se každopádně chytil. V posledních dvou kolech vychytal Brémám bezgólové remízy s Freiburgem a v Hamburku. „Konečně mají zeleno-bílí pořádnou brankářskou jedničku," chválí českého gólmana server bundesliga.com. „Já si to ještě tolik nepřečtu, co se o mě v Německu píše," zůstává Pavlenka s úsměvem nad věcí.

Jeho konkurent zase ve Francii vylepšuje hru nohama. „Trenér mě nabádá, abych hrál vysoko za obranou jako libero. Jde o světový trend, chci se ho naučit," ujišťuje Koubek.

Zápas v Baku se hraje ve čtvrtek od 18:00 SELČ. Přímý přenos vysílá ČT sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..