Rubriky:

MS 2018

Tak přece! Trenér Ventura skončil na lavičce Itálie

15. listopadu 2017 18:44 - Řím

Trenér italské fotbalové reprezentace Gian Piero Ventura dva dny po neúspěšné baráži o postup na mistrovství světa v Rusku skončil. Vedení národní federace devětašedesátiletého kouče po pondělním vyřazení se Švédskem na dnešním zasedání v Římě odvolalo.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Ventura neustál svou pozici poté, co s Itálií nečekaně selhal v baráži a výběr "squadry azzurry" bude poprvé od roku 1958 na světovém šampionátu chybět. Favorit minulý týden nejprve prohrál ve Švédsku 0:1 a v pondělí v domácí odvetě v Miláně navzdory velké převaze jen remizoval bez branek.

Ventura bezprostředně po nečekaném kolapsu odmítl rezignovat s tím, že se chce nejprve sejít se zástupci národní fotbalové federace a jejím prezidentem Carlem Tavecchiem.

Vedení italské federace po dnešním zasedání v Římě oznámilo, že bývalý kouč Udine, Cagliari, Neapole či Turína nebude u národního týmu pokračovat. Původní smlouva měla Venturovi vypršet až po evropském šampionátu v roce 2020.

"Jako první bod dnešního jednání Tavecchio oznámil volbu vedení národního týmu. Ventura ode dneška už není trenérem reprezentačního výběru," uvedla italská federace bez bližších podrobností v prohlášení na svém webu. Předseda komise rozhodčích Marcello Nicchi následně po zasedání federace novinářům řekl, že Ventura byl z funkce odvolán.

Ventura nahradil na lavičce italské reprezentace po loňském evropském šampionátu Antonia Conteho. V 17 zápasech dosáhl s národním celkem na deset výher, čtyři remízy a třikrát s ním prohrál.

Italská média nejčastěji spekulují, že by se Venturovým nástupcem mohl stát Carlo Ancelotti, který nedávno skončil v Bayernu Mnichov. Další variantou může být dosazení dočasného trenéra do konce sezóny.

Kolaps v baráži by mohl mít vliv i na Tavecchiovu pozici. Už dříve jej v případě vyřazení vyzval k odchodu z funkce šéf italského olympijského výboru Giovanni Malago. Národní federace ale dnes Tavecchia podržela ve funkci. Předchozí předseda italského fotbalu Giancarlo Abete skončil poté, co Itálie vypadla na světovém šampionátu 2014 v základní skupině.

ČTK

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..