Island - Česko 1:1Fotbalistky remizovaly na Islandu a v kvalifikaci MS skončily třetí ve skupině

Reykjavík

České fotbalistky remizovaly na Islandu 1:1 a v kvalifikaci o mistrovství světa skončily ve skupině na třetím místě právě za Islandem a vítězným Německem, které si zajistilo postup na šampionát. Svěřenkyně trenéra Karla Rady inkasovaly vyrovnávací gól až v závěru a přišly tím o druhé místo a šanci na baráž.

Češky k posunu na druhé místo potřebovaly na Islandu vyhrát a dlouho potvrzovaly dobrou formu z průběhu kvalifikace. Ve 12. minutě šly do vedení poté, co centr Lucie Martínkové využila Tereza Szewieczková.

Soupeř pak sice měl převahu a trefil i tyč, ale vedení držela velmi dobrým výkonem brankářka Barbora Votíková. Po změně stran mohla náskok navýšit Petra Divišová, ale v šanci přestřelila.

Domácí hráčky vyrovnaly tři minuty před koncem, kdy se po závaru trefila Glodís Viggósdóttirová. V poslední minutě dokonce mohl domácí tým skóre otočit, protože po faulu ve vápně kopal penaltu. Ale Votíková podtrhla skvělý výkon a skokem k tyči penaltu chytila. Připravila tím Island o postup do baráže.