Rubriky:

Ostatní

Účast v superlize bude znamenat vyloučení z MS, varoval Infantino

7. listopadu 2018 19:14 - Curych

Předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino varoval, že hráči, kteří by se zapojili do uvažované superligy, nebudou smět nastoupit na mistrovství světa. O plánech nové soutěže pro elitní evropské kluby v minulých dnech psal například německý magazín Der Spiegel; opíral se přitom o informace pocházející z platformy "Football Leaks", která získala množství dokumentů a e-mailů.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Nezávislou superligu údajně chtějí založit nejbohatší evropské kluby, nespokojené se současnou podobou Ligy mistrů. Účast v ní by však pro hráče znamenala zákaz startu na MS a v dalších soutěžích FIFA a jejích konfederací. "Tato hrozba existuje. Ti, kteří jsou za to zodpovědní, by měli mít tolik rozumu, aby si to před tím nevratným krokem uvědomili," uvedl Infantino na tiskové konferenci v Curychu.

Předseda FIFA je zastáncem nového formátu mistrovství světa klubů, na němž by mělo hrát více týmů než současných sedm. O přesné podobě se zatím jedná, podle Infantinova vyjádření však tato soutěž bude každopádně lepší než uvažovaná superliga.

O možném založení nezávislé superligy se hovoří už zhruba dvě desítky let. Právě tato hrozba v minulosti vedla k zásadním reformám evropských pohárových soutěží.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.