Američany povede dosavadní kouč fotbalistů Columbusu Berhalter

New York

Fotbalovou reprezentaci USA povede bývalý obránce národního týmu a dosavadní kouč Columbusu v MLS Gregg Berhalter. Podle ESPN získal čtyřleté angažmá s vrcholem na mistrovství světa 2022 v Kataru. Na letošním šampionátu v Rusku Američané překvapivě chyběli, bylo to poprvé od roku 1990.

Ilustrační snímek.

Proto po nepovedené kvalifikaci rezignoval loni v říjnu Bruce Arena, přestože předtím s týmem vyhrál Zlatý pohár i mistrovství Střední a Severní Ameriky. O start v Rusku Američané přišli v posledním kvalifikačním zápase po prohře s Trinidadem a Tobagem.

Pětačtyřicetiletý Berhalter za reprezentaci odehrál 44 zápasů, Columbus vedl posledních pět let. Předtím trénoval švédský klub Hammarby. "Hrál jsem za národní tým, takže vím, co to znamená reprezentovat naši zemi. Je to ohromná čest," řekl.

Ve funkci střídá dočasného kouče Davea Sarachana, který mužstvo vedl místo Areny ve 12 zápasech; tři vyhrál a čtyřikrát s ním remizoval. Během své krátké éry dal poprvé v reprezentačním dresu šanci 22 fotbalistům.