Rubriky:

Ostatní

Řepka měl na křtu čtvrté knihy pomalu stejně advokátů jako kmotrů

7. prosince 2018 09:06 - Praha

Rebel, Neuhýbám! a Děkuju. Tři knihy bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Řepky se dočkaly čtvrté sestry s názvem Kapitán a podtitulem Na kdyby nehraju. Kontroverzní internacionál říká, že nejtěžší pro něj bylo popsat detaily ze svého soukromí. „Vzhledem k tomu, jak turbulentní život mám a stíhám během jednoho měsíce žít, co někdo za celý život, je možné, že čtvrtá kniha nebude poslední. Tři předchozí byly bestsellerem, tak jsem asi neřekl poslední slovo,“ avizuje Řepka.

 

Petr Hloušek, Právo

Křest uváděla Řepkova partnerka Kateřina Kristelová. Kmotrů dorazilo do pražského Ace Clubu víc než dost. Fotbalisté Jozef Chovanec, Jaromír Blažek, Martin Frýdek a Ladislav Vízek, herci Leoš Noha a Jakub Kohák, Miloš Pokorný a Roman Ondráček z dvojice Těžkej Pokondr a tenista Lukáš Rosol.

Velkou konkurenci však měli v právnících, kteří byli rovněž zastoupeni v hojném počtu. „Děkuji svým advokátům, máme jich kolem sebe docela dost," pousmál se Tomáš Řepka.

Není divu, když v poslední době zaměstnává jeden soud za druhým. Nestěžuje si však, naopak.

Blikanec žije dál

„Aktuálně zažívám své nejhezčí období. Baví mě rozhovory se sportovci v mém internetovém projektu Blikanec i naplněný život, psaní knih... A užívám si všeho naplno," ujišťuje.

Bývalý nesmlouvavý stoper si nedávno zahrál futsalovou ligu za Uherské Hradiště. A působí dál i ve fotbale. „Pomáhám trénovat klubu v Hostivaři, což mě baví. Chci jít krůček po krůčku, nejvíc by mě bavil nějaký manažerský post," plánuje si Řepka.

Během křtu také padla částka, za kterou přišel na Letnou. „Do Sparty jsem Tomáše dělal já a jsem rád, že se mi podařilo přesvědčit vedení. Stál 15 milionů, což tehdy byla enormní částka," vzpomíná Jozef Chovanec.

Kauza údajné zpronevěry odročena
Tomáš Řepka se verdikt v kauze údajné zpronevěry dozví nejdříve v únoru. Obvodní soud pro Prahu 6 ve čtvrtek sice vyslechl oba zbývající svědky, jednání však musel odročit. Čeká totiž na zaslání rozsudku Krajského soudu v Brně, který fotbalistu minulý měsíc pravomocně potrestal třemi sty hodin obecně prospěšných prací za internetové útoky na exmanželku.
Obžaloba tvrdí, že Řepka prodal v prosinci 2016 své známé Michaele Malíkové za 1,2 milionu korun mercedes, který v té době nevlastnil. Ženě později auto zabavili Řepkovi exekutoři poté, co s ní fotbalista přestal komunikovat a peníze jí nevrátil.
Řepka k hlavnímu líčení opět nedorazil, předem se omluvil. Na policii dříve odmítl vypovídat. Za zpronevěru mu vzhledem k výši údajně způsobené škody hrozí dva až osm let vězení. Pokud ho soud shledá vinným, bude mu ukládat souhrnný trest, do nějž zahrne i potrestání z Brna. Souhrnný trest musí být vždy přísnější než trest původně uložený. Jednání bude pokračovat 7. února.
Bývalý obránce Baníku, Sparty, West Hamu a Fiorentiny má v rejstříku trestů už několik záznamů. V letech 2015 a 2016 dostal dvakrát podmíněný trest za řízení v opilosti. Letos v květnu mu soud potvrdil 180 hodin obecně prospěšných prací za zanedbání povinné výživy. Za internetové útoky na bývalou manželku původně fotbalista dostal souhrnný trest půl roku vězení, odvolací senát mu jej však zmírnil rovněž na obecně prospěšné práce. Musel totiž přihlédnout k tomu, že Řepka v mezičase první uložené práce vykonal. (čtk)
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní