Rubriky:

Ostatní

Amerika zná nové fotbalové šampiony. Atlanta poprvé ovládla MLS

9. prosince 2018 08:18 - Atlanta
(Aktualizováno: 9. prosince 2018 10:27)

Fotbalisté Atlanty se už ve druhém roce působení v MLS stali šampiony kanadsko-americké soutěže. V sobotním finále zvítězili na vlastním stadionu 2:0 nad Portlandem. Zápas sledovalo rekordních 73.019 diváků.

 

Curtis Compton, ČTK/AP

O výsledku rozhodly jihoamerické opory United. Nedlouho před poločasovou přestávkou otevřel skóre venezuelský kanonýr Josef Martínez, nejlepší střelec soutěže a čerstvý držitel ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče ligy. Po změně stran přidal pojistku argentinský obránce Franco Escobar. Portlandští Timbers usilovali o druhý titul po roce 2015, všechny jejich šance ale vychytal americký gólman Brad Guzan.

Hlavní město státu Georgia díky fotbalistům slaví první významnou trofej v profesionálním sportu od roku 1995, kdy baseballoví Braves ovládli Světovou sérii v MLB. Majitel United Arthur Blank se dočkal trofeje téměř dva roky poté, co jiný jeho klub Atlanta Falcons ztratil v Super Bowlu, ve finále ligy amerického fotbalu NFL, komfortní vedení o 25 bodů a prohrál s New Englandem.

Triumfálně se se soutěží rozloučil trenér Atlanty Geraldo Martino, který se podle spekulací médií stane v dohledné době koučem mexické reprezentace. "Kdybych si mohl vybrat způsob, jak odněkud odejít, tak tohle je ten nejlepší. Takhle jsem si to představoval," řekl šestapadesátiletý trenér.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní