Rubriky:

Ostatní

Na MLZ jsem nezanevřel, hlásil Ibrahimovic. V zámoří bude hrát dál

18. prosince 2018 22:44 - Los Angeles

Zlatan Ibrahimovic zůstává v Los Angeles. Švédský snajpr podepsal s Galaxy novou roční smlouvu. Už dříve se to dalo odvodit z jeho vyjádření. “MLZ, ještě jsem s tebou neskončil,” uváděl na svém twitterovém účtu bombarďák. Co znamená MLZ? Ibrahimovič překřtil soutěž Major League Soccer tak, aby obsahovala první písmeno jeho křestního jména.

 

Reed Saxon, ČTK/AP

Na videu, které je součástí tweetu, jsou vidět úryvky z různých televizních zpráv, kde moderátoři zmiňovali spekulace o přestupu Ibrahimoviče zpátky do Evropy. AC Milán, Manchester United, Real Madrid. Všechny tyhle kluby údajně zvažovaly příchod 37letého veterána.

Jenže Ibra nakonec bude nadále hráčem LA Galaxy, kde byl hlavní postavou týmu. V 27 utkáních nasázel 22 gólů, což jej zařadilo na druhé místo v tabulce střelců.

Jeho kalifornské angažmá však mělo jednu velkou trhlinu, kterou je nepostup týmu do vyřazovacích bojů. Pro bývalého reprezentanta Švédska to znamenalo konec sezony už v říjnu (MLS se hraje systémem jaro-podzim). Vytáhlý forvard se tak pokusí svůj tým dovést do play-off v příštím kalendářním roce.

"První rok beru jako rozcvičku. Začal jsem tu dobře, hrál jsem dobře, ale nejsem spokojený s výsledkem. Druhá sezona bude úplně něco jiného. Znám lépe své mužstvo, ligu, soupeře," slibuje švédská hvězda.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.