Šok na fotbalovém MS klubů. Outsider vyřadil slavný argentinský klub a je ve finále

Velké překvapení se urodilo v úvodním semifinále mistrovství světa fotbalových klubů v Al Ajnu, v němž domácí tým vyřadil slavný argentinský tým River Plate. Zápas skončil 2:2, v penaltovém rozstřelu pak vyhrál mistr Spojených arabských emirátů 5:4.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Al Ajn senzačně zdolal River Plate na penalty.Video: sntv

Al Ajn si o trofej v sobotu zahraje s Realem Madrid, nebo Kašimou. Japonský tým vyzve favorizovaného vítěze posledních dvou ročníků klubového MS ve středu.

Al Ajn se dostal do vedení už ve třetí minutě, kdy si po rohu dal vlastní gól Javier Pinola. Mezi 11. a 16. minutou otočil skóre Rafael Santos Borré, ale Caio krátce po změně stran vyrovnal. V 69. minutě úřadující vítěze Poháru osvoboditelů nepřiblížil k vítězství Gonzalo Martínez, protože z pokutového kopu napálil jen břevno.

Ve třicetiminutovém prodloužení branka nepadla, takže musel finalistu určit penaltový rozstřel. Při něm měli střelci dlouho převahu nad brankáři. Až v páté sérii domácí gólman Chalid Ejsa vyrazil pokus Enza Péreze. Al Ajn tak z předkola turnaje došel až do finále.

Fotbalové mistrovství světa klubů v Al Ajnu (SAE):
Semifinále:
Al Ajn - River Plate 2:2 po prodl. (2:2, 1:2), pen. 5:4
Branky: 11. a 16. Borré - 3. vlastní Pinola, 51. Caio.
O 5. místo:
Espérance Tunis - Guadalajara 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), pen. 6:5
Branky: 38. Belaili z pen. - 5. Sandoval. ČK: 79. Badri, 90.+6 Rabii (oba Espérance).