SAE - Bahrajn 1:1Soukupův Bahrajn na úvod šampionátu remizoval se SAE

Abú Zabí

Fotbalisté Bahrajnu, vedení českým trenérem Miroslavem Soukupem, vstoupili do mistrovství Asie remízou 1:1 s pořádajícími Spojenými arabskými emiráty. Ve skupině A byli dokonce blízko vítězství, o které je až dvě minuty před koncem připravila penalta.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Bahrajn vstoupil do mistrovství Asie remízou se Spojenými arabskými emirátyVideo: sntv

V utkání byl favoritem výběr SAE, avšak Bahrajn potvrzoval dobrou defenzivu z přípravy, ve které neinkasoval, a dlouho držel čisté konto. Navíc v 78. minutě šel do vedení gólem Muhameda Rohaimího. Na posledních devět minut přišel do hry i bahrajnský útočník Jusúf Hilál, hráč pražského klubu Bohemians 1905.

Soukupův tým ale výhru neudržel. Tři minuty před koncem odpískal rozhodčí penaltu za ruku a Ahmed Chalil zařídil dělbu bodů ve skupině, do které patří ještě Thajsko a Indie.