Rubriky:

Ostatní

Fotbal bude jednat o penězích

24. ledna 2019 17:57 - Praha

Únorová mimořádná valná hromada Fotbalové asociace ČR bude hlavně o penězích. Vedení českého fotbalu potřebuje uvolnit ruce, aby mohlo v prvním čtvrtletí použít finance z členských příspěvků. Peníze od státu prostřednictvím MŠMT totiž přijdou až v průběhu března.

 

Kateřina Šulová, ČTK

„Musíme sjednotit to, co nám dovoluje zákon, s tím, na čem se usnesla minulá valná hromada. Je tam totiž rozpor. Delegáti předpokládali, že finanční prostředky budou distribuovány do hnutí stejně, jako tomu bylo v minulosti. To však nekoresponduje s rozhodnutím ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, proto musíme usnesení valné hromady v tomto duchu na té mimořádné upravit," řekl předseda FAČR Martin Malík na čtvrtečním setkání s novináři.

Druhým důležitým bodem bude nakládání s členskými příspěvky. „Minulá valná hromada nepotvrdila, jak s nimi můžeme nakládat v tomto roce. My je však potřebujeme uvolnit, než přijdou peníze od státu, abychom mohli pokrýt náklady prvního čtvrtletí tohoto roku z vlastních zdrojů," pravil Malík.

Ten očekává hladký průběh jednání. „Budeme ještě před valnou hromadou jednat s kolegy z Moravy i Čech, abych jim vysvětlil, o co jde, a tuto otázku jsme důkladně prodiskutovali. Financování z ministerstva není nijak ohroženo," míní.

Výše dotací by se měla pohybovat v podobné výši jako loni, tedy kolem 550 milionů korun.

kft, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní