Rubriky:

Ostatní

Šéf PSG byl navzdory podezření z korupce zvolen do vedení UEFA

31. ledna 2019 09:05 - Nyon
(Aktualizováno: 31. ledna 2019 13:38)

Předseda Paris St. Germain Násir Chelajfí byl ve středu zvolen jako jeden ze dvou zástupců Evropské asociace klubů ve vedení UEFA. A to navzdory tomu, že pařížský klub je vyšetřován kvůli porušení finančního fair play a o katarského funkcionáře se úřady zajímají kvůli podezření z korupce.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

"Těším na spolupráci se členy výkonného výboru UEFA na vylepšení evropského fotbalu a zasadím se i o to, aby do rozhodování byly zapojeny i všechny kluby," uvedl v prohlášení Chelajfí, jehož pozici ještě musí příští týden schválit vedení UEFA na zasedání v Římě.

Proti jeho jmenování už se vyslovil předseda španělské ligy Javier Tebas. V oficiálním prohlášení vyzval účastníky nadcházejícího kongresu, aby Chelajfího uvedení do funkce zablokovali, protože odporuje všem pravidlům.

V případě Chelajfího totiž může jít o střet zájmů, protože funkcionář je současně šéfem televizní společnosti beIN Sports, která od UEFA kupuje vysílací práva pro trhy na Blízkém východě a také v části Evropy, Asie a Severní Ameriky. Společnost je navíc vyšetřována kvůli možné korupci při nákupu vysílacích práv na světové šampionáty v letech 2026 a 2030 od FIFA.

Podezřelý je i Chelajfí, který údajně bývalému generálnímu sekretáři FIFA Jéromu Valckemu potrestanému za korupci zajistil luxusní vilu v Itálii. Katarský funkcionář kvůli tomu vypovídal před švýcarskými vyšetřovateli, jakékoliv provinění však odmítl.

Vyšetřováno je také počínání PSG kvůli obvinění z obcházení pravidel finančního fair play. Za to byl francouzský klub potrestán už v roce 2014, kdy kvůli tomu přišel o odměnu dvacet milionů eur za účast v Lize mistrů. Nyní je klub podezřelý, že falšoval údaje o částkách od katarských sponzorů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní