Drchalova galashow! Mladý kanonýr Sparty se pořádně rozstřílel

11. března 2019 22:02 - Praha

Sparťanské čtyřgólové eso se jmenuje Václav Drchal. Sobotní šlágr s Plzní sice proseděl jen mezi náhradníky, když ale o dva dny později dostal šanci zahrát si v Juniorské lize proti Dukle, řádil jako uragán. Letenští mladíci vyhráli derby 4:1 a Drchal se postaral o všechny zásahy borců v rudých dresech. To jeho parťák z áčka Srdjan Plavšič zápas po červené kartě nedohrál.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Drchalovo galapředstavení odstartovalo v sedmnácté minutě, druhý zásah přidal pět minut před půlí. Hattrick pak zkompletoval v 80. minutě a pořád neměl dost. Chvíli před koncem si postavil míč i na penaltový puntík a pečetil výhru Sparty na 4:1.

„Bylo to fajn si zase zahrát. S většinou kluků se znám," hodnotil utkání na oficiálním webu Letenských. Radost prý mladému útočníkovi udělala první trefa. "Líbil se mi první gól. Hlavou jsem nějakou dobu branku nedal. Penaltu jsem si chtěl už dlouho kopnout, tak jsem rád, že jsem měl příležitost," dodal spokojeně.

Spokojený byl pochopitelně i trenér vítězů Luboš Loučka. "Drchal splnil to, co od něj každý trenér chce. Je nebezpečný, soupeři se ho bojí a je produktivní," prohlásil na adresu mladého kanonýra po skončení derby.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.