Živě

Vyprodáno za půl hodiny. Po limitované edici dresů PSG s katedrálou Notre-Dame se jen zaprášilo

24. dubna 2019 13:15 - Paříž/Praha

Fotbalisté PSG nastoupili k utkání s Monakem v limitované edici dresů, na kterých byla vyobrazena katedrála Notre-Dame. Tu nedávno zachvátil požár, který památku značně poničil. Limitovaná edice replik dresů se vyprodala za půl hodiny. Výtěžek z akce půjde na rekonstrukci pařížského chrámu.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Jen půl hodiny byly k mání dresy s vyobrazením slavné katedrály. Hráči PSG s nimi nastoupili do ligového duelu proti Monaku. Na zádech měli všichni nápis Notre-Dame. Do prodeje šlo 1000 replik a prodávaly se v ceně 100 eur za kus. Stejně bylo brzy vyprodáno.

Obrázek katedrály na hrudi nahradil tradičního sponzora PSG. „Zisk půjde na obnovu chrámu, který minulý týden zachvátil ničivý požár," informovala agentura AFP.

Fotbalisté PSG o víkendu oslavili zisk ligového titulu. Vzhledem k dřívější bezbrankové remíze Lille bylo o zisku trofeje rozhodnuto ještě před výkopem zápasu mezi pařížským klubem a Monakem. Hráči PSG nicméně titul zpečetili výhrou 3:1.

Do utkání zasáhl hvězdný Brazilec Neymar, který kvůli zranění nártní kůstky nehrál soutěžní zápas od ledna. V průběhu druhé půle se na trávníku objevil také další navrátilec po zranění Edinson Cavani.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.