Rubriky:

Ostatní

Colorado získalo hvězdné duo 'za babku'

4. července 2003 14:07 - DENVER

Bývalí Mocní kačeři Paul Kariya a Teemu Selänne jsou opět spolu. Jednu z nejobávanějších hokejových dvojic před startem nového ročníku NHL přetáhlo Colorado s jediným cílem - posílená Lavina má smést vše, co se jí postaví do cesty a získat znovu vytoužený Stanleyův pohár. Šokující je, že Avalanche hvězdná dvojka vůbec nepřijde draho.

 

koláž Novinky

Oba hráči souhlasili s ročním kontraktem, během něhož si vydělají méně než v uplynulé sezóně. Pověstné duo, které řádilo v Anaheimu šest sezón v letech 1996 až 2001, vyšlo Avalanche velmi levně. Neskutečný finanční 'sešup' zažil zejména Kariya.

Kanadský útočník si loni vydělal deset miliónů dolarů. A letos? Na konto mu přibude 'pouhých' 1,2 miliónu dolarů. Přitom průměrný výdělek v lize se pohybuje okolo 1,8 miliónu dolarů. Jeho plat se bude pohybovat pod ligovým průměrem také proto, aby se Kariya i po následující sezóně dostal do pozice nechráněného volného hráče.

A Selänne? Finský rychlík odsouhlasil daleko nižší škrty. Jako Žralok ze San Jose si vydělal 6,5 miliónu za sezónu, v Coloradu dostane o 700 tisíc méně. "Když jsme se oba stali volnými agenty, rozhodovali jsme se společně. Chtěli jsme znovu hrát spolu," řekl Kariya a dodal, že v rozhodování o příštím působišti nehrály peníze vůbec žádnou roli. "Je tu spousta skvělých hráčů. Chlapíci jako Joe Sakic, Peter Forsberg, Rob Blake a další. Je to pro nás životní příležitost," prohlásil Kariya a jeho staronový parťák Selänne doplnil: "Colorado už dokázalo vyhrát Stanley Cup. Je to vzrušující šance."

V uplynulé sezoně dosáhl Kariya v kanadském bodování NHL 81 bodů, Selänne jich měl na kontě 64. Finský hokejista oslavil své třiatřicáté narozeniny právě podpisem ročního kontraktu s Avalanche.

Novinky

Zrušit