Živě

Maradona ani na druhý pokus nepostoupil s Dorados do ligy

6. května 2019 11:24 - Mexiko

Diego Maradona v roli trenéra ani na druhý pokus nepostoupil s týmem Sinaloa Dorados z druhé ligy do nejvyšší mexické fotbalové soutěže. Stejně jako na podzim neuspěli svěřenci slavného Argentince ve finále play off.

 

Eduardo Verdugo, ČTK/AP

Dorados se jako v prosinci ve vyvrcholení podzimní části ligy zvané apertura utkali ve finále play off takzvané clausury s Atléticem San Luis. Maradonův tým v prvním utkání remizoval 1:1 a v neděli prohrál odvetu 0:1 v prodloužení.

Porážka mohla být Maradonovým posledním zápasem na střídačce Dorados, které trénuje od loňského září. Osmapadesátiletý mistr světa z roku 1986 sám v dubnu prohlásil, že po sezoně v Mexiku skončí kvůli rozhodčím, kteří jsou údajně proti jeho mužstvu zaujatí.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie v trenérské kariéře výraznějších úspěchů nedosáhl. Provázejí ho také zdravotní problémy, naposledy byl letos v lednu hospitalizován kvůli krvácení do břicha.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.