Živě

Bývalý šéf Flamenga byl obviněn kvůli tragickému požáru

12. června 2019 08:15 - Praha

Brazilská policie obvinila bývalého předsedu fotbalového klubu Flamengo ze zabití z nedbalosti kvůli požáru, při kterém v únoru zahynulo deset mladých hráčů a tři další byli zraněni. Vyšetřovatelé vedle Eduarda Bandeiry de Mello obvinili v souvislosti s neštěstím v tréninkovém centru ještě dalších sedm lidí.

 

Leo Correa, ČTK/AP

Úřady zatím nezveřejnily příčinu požáru. Vyšetřovatelé ale pracují s verzí, že kvůli elektrickému zkratu začala hořet klimatizace. Mladí fotbalisté akademie Flamenga ve věku 14 až 16 let v době vzniku požáru spali ve svých pokojích.

Podle dokumentace byly prostory zasažené ohněm zkolaudovány jako garáž, a ne jako ubytovna. Zástupci hasičů proto ložnice nikdy nekontrolovali ani neschvalovali jejich zabezpečení.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.