Rubriky:

Ostatní

Živě

Vrátí se vůbec k trénování? Mourinho odmítl neuvěřitelnou nabídku

9. července 2019 12:46 - Londýn/Praha

Portugalský stratég José Mourinho, který v minulosti vedl Manchester United nebo Chelsea, měl odmítnout nabídku z Číny. A to i přes skutečnost, že by se v případě jejího přijetí stal nejlépe placeným manažerem na světě. S informací přišel BBC Sport.

 

Profimedia.cz

Zaplaceno by dostal opravdu královsky. Mourinhovi byl údajně ze strany klubu Kuang-čou Evergrande Tchao-pao nabídnut kontrakt v hodnotě 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun).

Na postu manažera by pak Portugalec v případě přijetí nabídky vystřídal vítěze MS z roku 2006 Fabia Cannavara. Místo toho se ale 56letý stratég rozhodl, že chce zůstat v Evropě se svou rodinou.

Chtěl bych trénovat národní tým, hlásí se Mourinho o angažmá u reprezentace

Mourinho netrénuje od prosince loňského roku, kdy skončil v United. V březnu sice řekl, že by se rád k trénování vrátil, a to ještě tento rok, čeká prý ale na tu správnou nabídku.

„Vím přesně, co nechci," řekl tehdy s tím, že ačkoli svou budoucnost nespojuje s žádným konkrétním klubem, má představu o tom, jak by měla jeho nová výzva vypadat.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.