Rubriky:

Ostatní

Živě

CAS zrušil opakování odvety finále africké Ligy mistrů

31. července 2019 15:50 - Lausanne

Arbitrážní soud pro sport (CAS) zrušil rozhodnutí Africké fotbalové konfederace (CAF) o opakování odvety finále kontinentální Ligy mistrů. Duel z 31. května mezi týmy Espérance Tunis a Wydadu Casablanca se nedohrál a podle červnového rozhodnutí CAF měl být opakován na neutrální půdě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

CAS odůvodnil svůj verdikt tím, že výkonný výbor CAF neměl pravomoc o opakování duelu rozhodnout. Zároveň vyzval příslušné orgány konfederace, aby okolnosti ukončení duelu prozkoumaly a na základě toho usoudily, zda je opakování odvety nutné.

Finálová odveta v Tunisu byla předčasně ukončena po hodině hry poté, co fotbalisté Casablancy odmítli pokračovat po neuznaném gólu. Televizní záběr prokázal, že gól byl regulérní, a marocký tým trval na prověření situace u videorozhodčího. Systém ale nebyl funkční, o čemž údajně rozhodčí na rozdíl od hráčů věděli předem.

Úvodní zápas v Casablance skončil remízou 1:1, v době předčasného ukončení vedl domácí obhájce titulu Espérance 1:0.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.