Rubriky:

Ostatní

Ronaldo ani Neymar! FIFA vybrala nejhezčí góly roku, který vyhraje u vás?

20. srpna 2019 11:03 - Londýn/Praha
(Aktualizováno: 20. srpna 2019 11:55)

Ani Ronaldo, ani Neymar. Dvě velké hvězdy světového fotbalu si musejí nechat zajít chuť. Nejhezčí gól uplynulého roku vstřelil někdo jiný. Alespoň podle Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Ta nominovala na Cenu Ference Puskáse deset adeptů a fanoušci z celého světa teď mohou hlasovat o tom, která z vybraných tref byla nejkrásnější. V nabídce najdete hvězdu Barcelony Lea Messiho a jeho mistrovský nechytatelný oblouček, akrobatický zásah božského Zlatana Ibrahimovice z Los Angeles nebo i neuvěřitelné trefy několika fotbalistek.

FIFA.com

Držitelem Puskásovy ceny, kterou FIFA uděluje od roku 2009, mohl být autor gólu, který padl v období od 16. července 2018 do 19. července 2019

Pro koho můžete hlasovat v anketě FIFA tentokrát? Věřte, že hitparáda nabízí skutečné gólové skvosty a konkurence je obrovská. Kromě Messiho a Ibrahimovice zaujal třeba Brazilec Cunha z bundesligového Lipska, který se blýskl parádní kličkou a elegantním lobem, jenž musel diváky zvednout ze sedadel.

Zlatan Ibrahimovic v dresu LA Galaxy

Troy Wayrynen, Reuters

Kamerunka Ajara Nchoutová na ženském mistrovství světa posadila na zadek bránící soupeřku a následně obstřelila gólmanku. Ta neměla nárok zasáhnout. A co teprve parádní patička Fabia Quagliarelly ze Sampdorie Janov, ta se také musela líbit.

Zahanbit se nenechal ani Juan Fernando Quintero ze slavného River Plate. Svým trestným kopem parádně vymetl šibenici a míč se zastavil až v síti. Fanoušci z něj byli u vytržení. Fotbaloví příznivci divoce oslavovali i přesně mířený dalekonosný pokus Amy Rodriguezové z týmu Utah Royals.

Skutečnou parádou pak byla dělovka Billie Simpsonové. Ta hraje za ženský Cliftonville Ladies FC a na zadek svým gólem musela posadit kdejakého fotbalového fajnšmekra. V utkání se Sionem pálila z voleje po výkopu brankářky z poloviny hřiště a světe div se, byla z toho výstavní trefa.

Skvělé parametry měl i zásah levačkou v podání Androse Townsedna z Crystal Palace. Gólman Manchesteru City plachtil vzduchem marně. Desítku nominovaných pak uzavírá elegantní kop přes hlavu v podání Dániela Zsóriho z maďarského Debrecínu.

rjm, Sport.cz

Deset kandidátů FIFA na Cenu Ference Puskáse - rozhodněte, kdo vstřelil nejhezčí gól.


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní