Pavon dovedl čtyřmi góly fotbalisty Hondurasu do čtvrtfinále

HOUSTON

Čtyřmi góly pomohl ve středečním utkání skupiny C Zlatého poháru v USA útočník Carlos Pavon fotbalistům Hondurasu k výhře 5:0 nad Kubou. Výrazně se tak zasloužil o postup do nedělního čtvrtfinále mistrovství Střední a Severní Ameriky. Ze skupiny C postupuje do dalších bojů také Mexiko a Panama.

V prvním poločase dosáhl Pavon čistého hattricku, když se poprvé trefil ve třetí minutě, devět minut na to se blýskl sólem, při kterém obelstil dva obránce a dvě minuty před koncem poločasu skóroval hlavou po rohovém kopu. Poslední branku zaznamenal v 53. minutě, gólový účet zápasu uzavřel trefou z penalty v 89. minutě Guevara.

Do čtvrtfinále doprovodí Honduras Mexiko, které si poradilo 1:0 s Panamou. Ta si navzdory porážce také zahraje ve vyřazovacích bojích, protože účast ve čtvrtfinále měly zajištěny i dva nejlepší celky ze třetích míst.