Rubriky:

Ostatní

Nizozemská jednadvacítka ztratila ofenzivní hvězdu Aissatiho

14. června 2007 12:38 - HEERENVEEN

Nizozemská fotbalová reprezentace do 21 let nebude moci v dalších bojích na evropském šampionátu počítat s ofenzivním záložníkem Ismailem Aissatim. Hráč PSV Eindhoven si v úvodním utkání skupiny A s Izraelem poranil koleno. Klub o tom ve čtvrtek informoval na svých webových stránkách.

Aissati chyběl ve středečním zápasu s Portugalskem, v kterém si domácí výběr zajistil postup do semifinále. V něm by se případně mohl střetnout s českou reprezentací, která hraje ve skupině B.

Původně se zranění nezdálo tak vážné a počítalo se, že bude stačit několikadenní pauza. Lékaři dokonce předběžně svolili, aby Aissati nastoupil v závěrečném zápase ve skupině proti Belgii. Ovšem po druhém vyšetření se ukázalo, že hráčova další účast na šampionátu je kvůli poraněnému menisku vyloučena.

Aissati je již v 18 letech důležitou postavou nizozemského výběru. "Jde o velkou ztrátu. Je to klíčový člen týmu a bude těžké ho nahradit," litoval trenér nizozemské jednadvacítky Foppe de Haan ztráty nadějného mladíka.

Aissati se stal nejmladším hráčem Eindhovenu, který kdy nastoupil do ligového zápasu, a to ve věku 17 let a 64 dnů. Za dvě sezóny v mistrovském celku odehrál 25 zápasů a vstřelil tři branky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní