Rubriky:

Ostatní

US Open

Živě

Fotbalový šéf Mokrý tvrdí, že v StB nebyl

19. června 2007 12:51 - PRAHA

Předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý tvrdí, že ve službách Státní bezpečnosti (StB) nikdy nebyl. V písemném prohlášení v úterý reagoval na informace, které přinesl sportovní magazín Totalsport. Podle časopisu byl první muž českého fotbalu členem StB, což prý dokazuje jeho lustrace, o kterou požádal před dvěma lety. Mokrý se proti tomuto tvrzení ostře ohradil.

"Ve Sboru národní bezpečnosti, nebo v StB jsem nikdy nepracoval. Ani jsem s nimi nespolupracoval," uvedl předseda ČMFS po svém návratu z mistrovství Evropy jednadvacítek v Nizozemsku.

Argumentuje svým profesním životem. "Po absolvování vysoké školy v Brně v roce 1978 jsem nastoupil do tehdejšího národního podniku Kovolit Modřice, ve kterém jsem pracoval až do roku 1998. V roce 1998 jsem se stal pracovníkem Krajské správy Policie ČR - oddělení hospodářské kriminality, kde jsem působil do roku 2003," uvedl Mokrý. Před nástupem do čela svazu ještě dva roky podnikal.

"Kdybych před listopadem 1989 v těchto strukturách byl zaměstnán, bylo by téměř vyloučené, abych se v roce 1998 stal profesionálním pracovníkem policie," tvrdí Mokrý. Informace o údajné pozitivní lustraci označil za zavádějící a účelovou skandalizaci své osoby. "Proto se k tomu již nadále nebudu vyjadřovat," konstatoval.

Podle Totalsportu se Mokrý stal pracovníkem StB v roce 1981 a před dvěma lety před podáním kandidatury na předsedu svazu požádal o lustraci na výzvu delegátů moravské komory. Nakonec ji ale předkládat nemusel, protože svazové normy jí nepodmiňují práci v kterékoliv funkci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.