Rubriky:

Ostatní

Kapitán řeckých mistrů Evropy Zagorakis se stal šéfem PAOK Soluň

26. června 2007 14:06 - SOLUŇ

Kapitán řeckých mistrů Evropy z roku 2004 Theodoros Zagorakis se stal předsedou fotbalového klubu PAOK Soluň. Pětatřicetiletý bývalý záložník se bude snažit zachránit tým, který se potácí na hraně finančního krachu.

 

www.greece-2004.com

Soud dnes Zagorakise jmenoval do čela pětičlenné prozatímní správní rady. Ta musí během šesti měsíců vyrovnat dluhy a nezaplacené daně ve výši asi třiceti miliónů eur. Prvoligový klub jedná s ministerstvem financí a doufá, že se mu podaří snížit požadovanou sumu na polovinu. "PAOK se ocitl v kritickém bodě. Nové vedení nemůže samotné vyřešit problémy, pomoci musí také vláda," uvedl Zagorakis v rozhovoru pro agenturu AP.

Dohody mezi řeckými kluby a vládou o prominutí části dluhů jsou poměrně obvyklé, protože státní představitelé si nechtějí znepřátelit fanoušky.

Fotbalisté PAOK navzdory finančním problémům klubu skončili v posledním ročníku řecké ligy na šestém místě, ale na účast v Poháru UEFA to nestačilo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.