Brazílie na úvod šampionátu Copa América prohrála s Mexikem

PUERTO ORDAZ

Obhájci titulu z Brazílie na úvod fotbalového šampionátu Copa América překvapivě podlehli Mexiku. Poražení finalisté nedávného Zlatého poháru CONCACAF ve středu vyhráli 2:0 díky gólům Castilla a Moralese z prvního poločasu a výbornému výkonu gólmana Guillerma Ochoy po přestávce.

Castillo se blýskl v jednadvacáté minutě, kdy nejdříve přehodil obránce a pak skóroval, aniž by se míč mezitím dotkl země. Druhý gól přidal o osm minut později Morales z přímého kopu. Ve druhém poločase Brazilci vyvinuli velký tlak, ale skvělé zákroky mexického brankáře jim nedovolily zdramatizovat zápas.

Brazilci na americký šampionát do Venezuely přijeli s mladým týmem, v němž chybějí velké hvězdy jako Ronaldinho či Kaká. Mexičané po nedělním prohraném finále Zlatého poháru s Američany také nechali odpočívat několik klíčových hráčů, ale i tak připravili favoritovi první porážku v soutěžním zápase od prohry ve čtvrtfinále loňského mistrovství světa s Francií.

Ve druhém středečním utkání skupiny B Chile díky dvěma gólům v poslední desetiminutovce porazilo Ekvádor 3:2.