Sparta - Csíkszereda 7:3Futsalisté Sparty při premiéře v LM vyhráli

Futsalistům pražské Sparty se povedla premiéra v Lize mistrů. Čeští šampioni v prvním utkání základní skupiny doma porazili rumunskou Csíkszeredu 7:3.

Pražané dobře začali. Už ve třetí minutě otevřel skóre Grbeša a do přestávky se ještě trefili Seidler s kapitánem Drahovským. Dominantní sparťané se pak dostali do vedení 6:0, když se mezi 23. a 32. minutou dvakrát prosadil Novak a jednou Rick. Na snížení Csíkszeredy zareagoval sedmým domácím gólem Wilde, v závěru rumunské mužstvo ještě dvěma brankami zmírnilo vysokou porážku.

Sparta, která v minulé sezoně sesadila z českého futsalového trůnu dlouholetého suveréna Chrudim, v druhém zápase v pátek přivítá maltský St. Andrews. Do elitní fáze LM postoupí jenom vítěz skupiny.

Základní skupina 5 futsalové Ligy mistrů v Praze:
Sparta Praha - Csíkszereda (Rum.) 7:3 (3:0)
Branky: 23. a 33. Novak, 3. Grbeša, 17. Seidler, 17. Drahovský, 24. Rick, 36. Wilde - 35. Hector, 38. Rakič, 39. F. Matei z pen.
Sestava Sparty: Vahala (Gerčák, Plecitý) - Kocič, Novak, Wilde, Grbeša - Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský, Křivánek, Hora. Trenér: Simitči.
Bielsko-Biala - St. Andrews (Malta) 3:1 (1:0).