Pizarro poslal Peru do čtvrtfinále Copa América

MERIDA

Dlouholetý hráč Bayernu Mnichov a nová posila Chelsea Claudio Pizarro zachránil fotbalistům Peru setrvání na jihoamerickém šampionátu. Osmadvacetiletý útočník vstřelil pět minut před koncem úterního závěrečného duelu ve skupině A s Bolívií vyrovnávací gól na 2:2, jímž zajistil svému celku postup do čtvrtfinále.

Dalšími účastníky vyřazovacích bojů jsou pořádající Venezuela, jež se kvalifikovala ze základní skupiny poprvé od svého vstupu do Copy Amériky v roce 1967, a Uruguay. Tyto týmy se dnes rozešly s bezgólovou remízou, která stačila oběma, v utkání, jež agentura Reuters označila za dosud nejslabší na turnaji. Uruguay postoupila jako jedno ze dvou nejlepších mužstev ze třetího místa ve skupině, ačkoli vstřelila ve třech zápasech jen jeden gól.

Zklamaní tak byli pouze Bolivijci, kteří sahali nejen po postupu, ale i po prvním vítězství na šampionátu od roku 1997. Jejich šance navíc přiživil v 77. minutě Peruánec Herrera, jenž se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit. Osm minut nato si však jeho spoluhráč Pizarro podruhé v utkání naskočil na Marinův volný přímý kop a stejně jako v 34. poslal hlavou míč do sítě.

Výsledky - skupina A:
Peru - Bolívie 2:2 (1:2)
Branky: 34. a 85. Pizarro - 24. Moreno, 45+1. Campos. ČK: 77. Herrera (Peru). Diváci: 41.000.
Venezuela - Uruguay 0:0
Diváci: 41.000.