Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Liberce měli potíže s dopravou do Kazachstánu

7. července 2007 10:14 - LIBEREC

Problémy s dopravou zkomplikovaly libereckým fotbalistům cestu k premiérovému vystoupení v letošním ročníku Poháru Intertoto na hřišti FC Tobol Kostanaj. Zápas II. kola se má hrát v sobotu od 15.30 hodin. Do Kazachstánu chtěli Severočeši původně odletět z pardubického letiště ve dvě hodiny v noci ze čtvrtka na pátek.

„Měli jsme nasmlouvané ruské letadlo, které ale těsně před odletem z Moskvy do Pardubic neprošlo kontrolou. Tamní inspekce mu zakázala vzlétnout a dopravní společnost nebyla schopna zajistit náhradu,“ řekl Právu Libor Kleibl, ředitel klubu.
Hráči tak absolvovali v pátek dopoledne v Pardubicích trénink a poté čekali na hotelu. „Pokud by hrozilo, že nestihneme včasný přílet k zápasu, museli bychom se obrátit na příslušnou komisi UEFA,“ uvažoval klubový šéf.

Ve výpravě Slovanu chybí z různých důvodů např. Košťál, Šinglár, Brezinský, Dort, Blažek, Dohnálek, Jales, k dispozici ještě nejsou ani posily Holeňák a Petrouš. Naopak debut v libereckém dresu si mohou odbýt obránce Krátký z Mladé Boleslavi a útočník Jirouš, navrátilec z hostování v Čáslavi. „Improvizaci si vyžádá hlavně složení středu obrany, kde asi nastoupí dva z trojice Polák, Matula, Hochmeister. Přesto se hodláme prosadit křídelní hrou a chceme uhrát výsledek zaručující dobrou výchozí pozici pro odvetu,“ sdělil trenér Michal Zach, jehož čeká ostrá premiéra v roli hlavního kouče Slovanu.

Hru Kostanaje má zmapovanou asistent Josef Petřík: „Soupeře jsem viděl před týdnem v Gruzii při jeho porážce 0:2, která mu ale díky domácí výhře 3:0 nezabránila v postupu. Kazašský tým preferuje kolektivní pojetí, založené na rychlosti a důrazu. Důležité bude, abychom eliminovali jeho případný nápor v úvodu.“

eš, Právo

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.