Fotbalisté Argentiny a Mexika jsou v semifinále Copy Amériky

BARQUISIMETO

Fotbalisté Argentiny a Mexika po jasných výhrách doplnili semifinálovou čtveřici šampionátu Copa América ve Venezuele. Mexičané v neděli využili oslabení Paraguaye, která už od třetí minuty hrála o deseti bez vyloučeného gólmana Alda Bobadilly, a zvítězili vysoko 6:0. Argentina porazila Peru rovněž jednoznačně 4:0.

Ve středečním semifinále Argentina narazí právě na Mexiko, s nímž se utkala v osmifinále loňského mistrovství světa. V německém Lipsku tehdy postoupila díky vítězství 2:1 po prodloužení. Už v úterý budou o účast v nedělním finále bojovat obhájci titulu Brazilci s Uruguayí.

Mexičané se dostali do vedení hned v úvodu zápasu, když Castillo z penalty potrestal Bobadillův faul. Do přestávky přidali další dva góly a vysoké vítězství potvrdili v závěrečných jedenácti minutách.

Argentinci se sice v utkání s Paraguayí prosadili až po přestávce, když v 47. minutě skóroval Riquelme, ale také oni se dočkali jasné výhry. Postarali se o ni ještě Messi, Mascherano a znovu Riquelme.

Copa América - čtvrtfinále
Mexiko - Paraguay 6:0 (3:0)
Branky: 5. z pen. a 38. Castillo, 27. Torrado, 79. Arce, 86. z pen. Blanco, 90. Bravo.
Argentina - Peru 4:0 (0:0)
Branky: 47. a 85. Riquelme, 61. Messi, 75. Mascherano.