Rubriky:

Ostatní

Totti kvůli zdraví ukončil reprezentační kariéru

20. července 2007 16:50 - ŘÍM

Italský mistr svět Francesco Totti ukončil ve třiceti letech reprezentační kariéru. Fotbalový útočník římského klubu AS to oznámil na dnešní tiskové konferenci. Jako hlavní důvod uvedl zdravotní stav.

 

internet

"Odchod je škaredé slovo, ale je to tak. Pro něj jsem se rozhodl," prohlásil Totti, který v národním týmu debutoval v evropské kvalifikaci v říjnu 1998 a v posledních letech patřil mezi hlavní tahouny. Za uplynulou sezonu také získal Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra evropských ligových soutěží. Za AS nastřílel 26 branek.

Na jeho zdraví se nejvíce podepsala loňská zlomenina nohy, s níž musel na operaci, ale stihl se dát dohromady pro německý šampionát. Na něm pozvedl nad hlavu vítěznou trofej. Pak pozvánky do reprezentace odmítal, aby operovanou nohu šetřil.

Během letní přestávky dospěl k rozhodnutí, že hrát za římský klub i reprezentaci by už nezvládal. "Mrzí mě to, ale zdraví je u mě na prvním místě. Už prostě nejsem schopen odehrát za rok tolik zápasů," dodal. Posledním z 58 odehraných utkání v dresu squadry azzury pro něj zůstane vítězné finále MS s Francií.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.