Rubriky:

Ostatní

Kamerunský svaz hledá reprezentačního kouče na inzerát

23. července 2007 13:44 - YAOUNDÉ

Kamerunská fotbalová federace hledá prostřednictvím inzerátu na svých internetových stránkách nového trenéra národního týmu. Tento post tak bude muset zřejmě opustit Jules Nyongha, i když dovedl reprezentaci na africký šampionát a veřejně ho podpořil slavný útočník Samuel Eto'o.

 

sports.yahoo.com

Nyongha zažívá čtvrté angažmá u kamerunské reprezentace, které začalo v březnu. Od té doby jeho svěřenci vyhráli všechny tři zápasy, k nimž nastoupili, ale důvěru svazu nemá.

Vedení kamerunského fotbalu prý hledá trenéra s odpovídající kvalifikací a bohatými mezinárodními zkušenostmi, který navíc bude připraven přestěhovat se do Kamerunu. Nizozemec Arie Haan a Němec Winfried Schäfer, kteří post zastávali před současným koučem, v africké zemi trvale žít nechtěli. Ohrazovali se, že prakticky všichni členové širšího kádru hrají v evropských klubech.

Přihlášky do konkurzu bude svaz přijímat do 6. srpna, ale podle zákulisních informací je už nyní velkým favoritem Belgičan George Heylens.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.