Rubriky:

Ostatní

Fotbalový talent Adu je za dva milióny eur v Benfice

31. července 2007 12:38 - LISABON

Talentovaný americký fotbalista Freddy Adu přestoupil z Realu Salt Lake do Benfiky Lisabon. Portugalský klub se dohodl s vedením zámořské ligy MLS a za 18tiletého ofenzivního hráče zaplatí podle agentury SID 2 milióny eur (asi 56 miliónů korun). Adu je již v Lisabonu a po zdravotní prohlídce má podepsat smlouvu, ale není známo na jak dlouho.

Transfer ghanského rodáka, který už v 16 letech debutoval v seniorské reprezentaci USA, v minulých dnech oddalovaly rozdílné představy o smlouvě mezi Benfikou a Aduovým agentem.

Nakonec se ale Portugalci s hráčovým zástupcem Richardem Motzkinem dohodli a odvrátili nebezpečí, že Adu odejde jinam. Zájem měly například i Manchester United a Inter Milán.

Klub ze Salt Lake City získal Adua v zimě z D.C. United i s tím rizikem, že fotbalista bude moci po dovršení 18 let odejít do zahraničí; v utažském Realu se však talentovaný hráč příliš neprosadil. S americkým výběrem do dvaceti let postoupil Adu v roli kapitána na MS v Kanadě do čtvrtfinále.

Benficu, držitele 31 portugalských titulů, čeká třetí předkolo Ligy mistrů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.