Rubriky:

Ostatní

Brazílie oficiálně podala kandidaturu na MS 2014

31. července 2007 14:56 - CURYCH

Brazílie oficiálně oznámila zájem o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2014. Představitelé brazilského svazu v čele s jeho prezidentem Ricardem Teixeirou v úterý v Curychu předali předsedovi mezinárodní federace FIFA Seppu Blatterovi devítisetstránkový materiál s podrobnostmi kandidatury.

Podle dokumentu chce zápasy světového šampionátu hostit 18 brazilských měst. Další detaily včetně plánovaného rozpočtu však v úterý Brazilci odmítli zveřejnit.

Nejúspěšnější fotbalová země, která vyhrála světový titul pětkrát, zůstala jediným adeptem na pořádání MS poté, co v dubnu stáhla kandidaturu Kolumbie. FIFA přesto ujišťuje, že Brazílie stále nemá nic jistého a musí doložit svou připravenost, především co se týká splnění technických požadavků a záruk vlády.

To by měla zjistit srpnová či zářijová inspekce; nebude-li FIFA s jejími výsledky spokojena, může Jižní Americe mistrovství odebrat. "Pokud by se cokoli přihodilo, můžeme začít znovu. Proti předchozím šampionátům máme pořád roční náskok," řekl Blatter. Například o pořadateli nejbližšího mistrovství světa, které bude v roce 2010 hostit Jihoafrická republika, se rozhodlo s šestiletým předstihem.

"Že jsme jedinými uchazeči, to nás staví do snad ještě těžší pozice. Ale požadavky FIFA určitě dokážeme splnit," uvedl šéf brazilské kandidatury Rui Rodrigues. V podobném duchu v úterý podle agentury Reuters podpořil brazilské ambice v Curychu i slavný spisovatel Paulo Coelho.

FIFA oznámí jméno pořadatele jubilejního dvacátého světového šampionátu letos 30. října. Brazilci dosud pořádali světový šampionát pouze jednou v roce 1950, na jihoamerickém kontinentu se turnaj konal naposledy v roce 1978 v Argentině.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní