Rubriky:

Ostatní

Messi nejlepší v historii? Ronaldo byl okraden, všichni to víte, zuří v Itálii

3. prosince 2019 10:24 - Paříž/Milán

Rozdělují svět fotbalových fanoušků na dvě leckdy dost nesmiřitelné poloviny a jisté nevyřčené hašteření probíhá i mezi nimi. Nová kapitola věčné přetahované o to, kdo je nejlepším fotbalistou současnosti a zároveň i celé historie se psala v pondělí večer v Paříži, kde Argentinec Lionel Messi získal rekordní šestý Zlatý míč. Osamostatnil se tak v čele historického pořadí před velkým rivalem Cristianem Ronaldem, který, ač letos v anketě třetí, už tradičně odmítl být osobně přítomen dekorování barcelonské hvězdy a zůstal raději doma.

 

Christian Hartmann, Reuters

Doma v Itálii, kde si coby hlavní tvář Juventusu a celé Serie A mohl vychutnat v Miláně Gran Gala del Calcio, tedy vyhlašování tamního nejlepšího fotbalisty roku, kde mu pochopitelně připadla hlavní role vítěze.

Směrem k Paříži, kde pózoval s šestým Zlatým míčem Messi, pak k novinářům promlouval Portugalcův agent Jorge Mendes i různí zástupci Juventusu a přednášeli celkem očekávaný mix chvalozpěvů a ublíženectví.

„Cristiano je nejlepším hráčem historie a vy to dobře víte," vyzdvihoval svého prémiového klienta agent.

Messi získal rekordní šestý Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa

Přidal se k němu i obránce Juventusu Giorgio Chiellini, podle něhož měl Ronaldo získat šestý Zlatý míč už loni, kdy mnozí neskousli, že si slavnou trofej odnesl tehdejší Portugalcův spoluhráč z Realu Madrid Luka Modrič.

„Ronaldo byl loni ve skutečnosti o Zlatý míč okraden, když se Real Madrid postaral o to, aby už trofej nemohl získat, což bylo dost divné. I při respektu k Modričovi, ani svojí nejlepší sezonou v kariéře si prvenství v anketě nezasloužil. Šlo jen o signál Realu, který chtěl Ronalda o poctu připravit," rozvíjel svoji teorii Chiellini.

Fotbalista Juventusu Cristiano Ronaldo (vlevo) s trofejemi pro nejlepšího hráče italské ligy vedle svého spoluhráče Miralema Pjaniče s cenou pro nejlepšího záložníka.

Antonio Calanni, ČTK/AP

„Vyhrál Ligu mistrů, ale touto logikou měl letos vyhrát (v anketě druhý liverpoolský obránce Virgil) Van Dijk. Nebo loni Antoine Griezmann, Paul Pogba nebo Kylian Mbappé, kteří předváděli výjimečné věci na mistrovství světa. Modrič prostě nedával žádný smysl," dodal zadák Juventusu.

Přisadil si také sportovní ředitel turínského klubu Fabio Paratici, podle něhož měl Ronaldo zvítězit letos.

„Zlatý míč si zaslouží Ronaldo. Říkáme to neustále. Pořadí v tomto ocenění je velmi diskutabilní," čertil se Paratici.

roj, Sport.cz

Kdo je podle vás nejlepším fotbalistou světa za uplynulý rok?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní