Hattrick Ščasné zařídil fotbalistkám výhru v Bělorusku

BOBRUJSK

Především díky třem brankám nejlepší české fotbalistky Pavlíny Ščasné zvítězila ženská reprezentace i ve druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Běloruskem, které v Bobrujsku porazila 4:1.

Na rychlý gól domácího týmu odpověděla v osmé minutě Mouchová, ještě do poločasu otočila skóre Ščasná, která se po přestávce trefila ještě dvakrát. V 63. minutě završila hattrick brankou z penalty. Běloruské fotbalistky přišly v 58. a 88. minutě o dvě vyloučené a dohrávaly zápas v devíti.

Svěřenkyně Dušana Žovince, které v květnu vyhrály 3:1 v Severním Irsku, jsou v čele skupiny. Další utkání sehrají 27. října doma se Španělskem.

Bělorusko - ČR 1:4 (1:2)
Branky ČR: 34., 58. a 63. z pen. Ščasná, 8. Mouchová.
Sestava ČR: Pincová - Hoferková, Bertholdová, Heroldová, Kladrubská (85. Ringelová) - I.Martínková, L.Martínková, Šmeralová, Mouchová - Ščasná, Došková.