Rubriky:

Ostatní

"Lvíčata" budou napravovat s Lichtenštejnskem ztrátu z Arménie

11. září 2007 07:06 - ROZTOKY

Na první výhru v evropské kvalifikaci hodlají v úterý tvrdě zaútočit fotbaloví reprezentanti do jednadvaceti let. Tým "lvíčat" si před úterním domácím zápasem v pražských Horních Počernicích proti Lichtenštejnsku nepřipouští nic jiného než tříbodový zisk a přesvědčivé vítězství, které by alespoň částečně odčinilo sobotní rozpačitý kvalifikační start a remízu 1:1 v Arménii.

Rychle na sobotní duel v rozpáleném Jerevanu zapomenout, ale zároveň se také poučit z chyb, které české mladíky stály vítězství. To byl hlavní úkol v uplynulých dvou dnech pro vedení českého týmu. "Spokojenost se vstupem do kvalifikace být určitě nemůže, chtěli jsme přivézt jiný výsledek, ale neřekl bych, že je nálada v týmu nějaká skleslá. Spíš v něm cítím vůli a odhodlání v úterý udělat ten první vítězný krok," uvedl trenér Vítězslav Lavička na pondělním setkání s novináři v Roztokách u Prahy, kde se jednadvacítka na duel s Lichtenštejnskem chystá.

Lavička už zápas v Arménii považuje za uzavřenou kapitolu, v neděli večer se ještě celé mužstvo ale sešlo a trenéři naposledy poukázali na nedostatky, které remízový duel provázely. "Nejvíce připomínek jsme měli ke hře v prvním poločase, očekával jsem tam větší vůli jít za úspěchem. Ve druhé půli se to zlepšilo, ale stejně jsme ten vítězný gól dát měli," připomněl Lavička vyrovnávací branku útočníka Pekharta a následné marné dobývání arménské branky.

Trenéři českého výběru volají hlavně po zlepšení finální fáze a věří v to, že se mužstvo konečně střelecky chytí. "Efektivitu musíme každopádně zvýšit," nabádal Lavička, jehož tým v srpnovém přípravném zápase ve Skotsku vyšel střelecky naprázdno a v sobotu se zmohl na jedinou branku. "Hlavně v prvním poločase v Arménii jsme byli strašně bezzubí, což se už nesmí opakovat. Musíme v ofenzivě hodně přidat," souhlasil útočník Martin Fillo, jeden z očekávaných tahounů české útočné vozby.

Fillo: Po Arménii jsme spadli zpátky na zem

Také sami hráči cítí, že si v úterý bezpodmínečně musí napravit reputaci. Ze sobotního duelu se prý poučí. "Aspoň jsme po Arménii spadli zpátky na zem, protože nám tam vážně hrozila ostuda. Už nezopakujeme takovou chybu, abychom zase do zápasu vstoupili tak špatně jako v sobotu," věřil Fillo.

Přestože je český tým v duelu s Lichtenštejnskem jasným favoritem a před zápasem se řeší spíše otázka, kolik outsiderovi nastřílí branek, kouč Lavička dle svého zvyku nabádá k pokoře. "Myslet si, že automaticky nastřílíme spoustu branek, je trochu zavádějící, i když se před podobnými zápasy takto všeobecně uvažuje. Ale Lichtenštejnsko v úvodních zápasech naznačilo své možnosti a vyslalo k nám varování," připomněl Lavička výsledky úterního soka.

Lichtenštejnsko mělo v obou zápasech hodně smůly: nejprve v Arménii prohrálo brankou z 86. minuty a v sobotu jeho odpor zlomili Turci až v páté minutě nastaveného času gólem na 3:2. "V obraně jsou houževnatí a agresivní, dokážou hrozit i z brejků," vypočítal Lavička silnější stránky Lichtenštejnska. "Kdybychom jim dali rychlý gól, tak by museli otevřít hru a hned by se nám hrálo mnohem lépe. Ale musíme být trpěliví, nesmíme od začátku moc bláznit," uvažoval Fillo.

Lavička řeší hlavně pravou stranu

Čeští trenéři přemýšlejí hlavně nad tím, jak obsadí posty na pravé straně hřiště, protože ze hry před úterním zápasem po duelu v Arménii vypadli kvůli výronům v kotníku bek Radim Řezník i záložník František Rajtoral. Lavička nyní musí najít za sehrané ostravské duo náhradu. Do obrany se možná postaví ofenzivně laděný zadák Theodor Gebreselassie, před ním by mohl obranu soupeře provětrávat právě Fillo, zatímco na hrotu by se vedle sebe poskládali urostlí útočníci Pekhart se Střeštíkem.

"Výpadek Řezníka s Rajtoralem je nemilý, protože jsme na jejich souhru spoléhali. Ale představu o náhradě máme, v pondělí si to ještě vyzkoušíme na tréninku," uvedl Lavička před odpolední přípravou v Horních Počernicích, která byla po dvaceti minutách uzavřena před veřejností. I z toho je patrné, že český tým před duelem s Lichtenštejsnkem nehodlá podcenit sebemenší maličkost.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní