Fotbalisté Albánie a Kosova chtějí hrát o Pohár Matky Terezy

15. ledna 2020 19:40 - Tirana

Fotbalové svazy Albánie a Kosova chtějí uvést do života novou regionální pohárovou soutěž, která by nesla jméno Pohár Matky Terezy. O trofej by podle návrhu hrály týmy ze třech nejvyšších lig z obou balkánských zemí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mluvčí albánského svazu potvrdil agentuře AFP, že se funkcionáři touto myšlenkou vážně zabývají. Se svými plány už písemně seznámili i UEFA a FIFA. Obě země navíc chtějí dosáhnout toho, aby se vítěz nového poháru mohl v budoucnu účastnit Evropské ligy.

Misionářka Matka Tereza, přezdívaná také jako "Anděl z Kalkaty", se narodila jako Agnes Gonxha Bojaxhiuová ve Skopje a vyrůstala v kosovsko-albánské rodině. Držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 1979 zemřela v roce 1997 v Indii, devatenáct let po smrti byla prohlášena za svatou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.