Favorizované Němky i Američanky jsou v semifinále MS

PEKING

Německé fotbalistky pokračují v úspěšném tažení za obhajobou titulu mistryň světa. V sobotním čtvrtfinále šampionátu v Číně porazily KLDR 3:0 a postoupily do semifinále, v němž se utkají s vítězem nedělního duelu mezi Norskem a domácí reprezentací.

Na zápasy o medaile se mohou těšit i hráčky USA, které porazily Anglii stejným výsledkem a nastoupí proti lepšímu z dvojice Brazílie - Austrálie.

Německé fotbalistky na turnaji ještě neinkasovaly a ve čtyřech dosavadních vystoupeních vstřelily 16 gólů.

Američanky o svém vítězství rozhodly během dvanácti minut. V rozmezí 48. a 60. minuty se prosadila nejprve Wambachová, která se trefila na turnaji již počtvrté a spolu s Norkou Gulbrandsenovou je nejlepší střelkyní, a po ní Boxxová s Lillyovou.