Rubriky:

Ostatní

Damková si na MS žen zapíská semifinále

25. září 2007 11:48 - TCHIEN ŤIN

Česká fotbalová rozhodčí Dagmar Damková bude na mistrovství světa žen v Číně ve středu rozhodovat semifinálový zápas v Tchien-Ťinu mezi obhájcem titulu Německem a Norskem. Dvaatřicetiletá sudí z Plzně zatím na světovém šampionátu řídila dvě utkání v základních skupinách a nyní se díky svým dobrým výkonům objevila ve výběru komise rozhodčích FIFA, která Damkovou zařadila mezi sedm hlavních pro čtyři závěrečné duely šampionátu.

 

SPORT.CZ/Soňa Škývarová

Damková takové ocenění prý bere jako vrchol své dosavadní kariéry. "Stále tomu nemohu uvěřit. Vždyť jsem byla do Číny původně nominovaná jen jako náhradnice mezi hlavními rozhodčími," citoval svazový internetový server fotbal.cz Damkovou, která před třemi lety jako první žena v historii řídila zápas v první lize mezi fotbalisty Liberce a Českých Budějovic.

Damková, civilní profesí učitelka angličtiny, už ve své kariéře také rozhodovala zápasy na ženském olympijském turnaji v Aténách v roce 2004, v minulém roce pískala finále ženského Poháru UEFA, obdoby Ligy mistrů, mezi Frankfurtem a Postupimí.

Delegace Damkové na semifinálový zápas mistrovství světa je historickým milníkem i pro celý český fotbal. Žádný z tuzemských arbitrů se na mezinárodním turnaji neobjevil v tak pokročilé fázi. Dosavadním vrcholem pro české rozhodčí byla účast tria Václav Krondl, Otakar Draštík a Josef Zvonič ve finále už neexistujícího Poháru vítězů pohárů v roce 1994.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní