Obhájkyně Němky postoupily do finále MS fotbalistek

PEKING

Úřadující šampionky Němky si na mistrovství světa fotbalistek v Číně fotbalistek zahrají finále. V semifinále, které řídila česká rozhodčí Dagmar Damková, porazily Norsko 3:0. O zlato se utkají s vítězkami čtvrtečního zápasu, v němž se střetnou Brazilky s týmem USA.

Za výhrou nasměroval favorizované Němky vlastní gól z 42. minuty, který si dala Trine Ronningová. Další dvě branky přidaly obhájkyně titulu mezi 72. a 75. minutou, kdy se trefily Kerstin Stegmannová a Martina Müllerová.

Německé hráčky postoupily do finále, aniž by na turnaji inkasovaly gól a překonaly tak rekord šampionátů v neprůstřelnosti. Branku na mistrovství světa nedostaly již 529 minut a jejich série se táhne od roku 2003.

Mistrovství světa fotbalistek - semifinále:
Německo - Norsko 3:0 (1:0)
Branky: 42. vlastní Ronningová, 72. Stegmannová, 75. Müllerová. Rozhodčí: Damková (ČR). Diváci: 54 019.